Meeskond

Ade Piht

projektijuht

Mina mäletan enda lapsepõlvest rongijaama ootesaali ainult siis, kui juhuslikult sõitsin Narva rongiga. Millegipärast just Narva rongiga sõites, tundus otsetee perroonile minna läbi jaamahoone, kui kõndida hoopis ümber maja. Pisikese minu mälupilti on samuti jäänud need mustad ootsesaalis paiknevad neljakaupa ühendatud toolid. Just eelmisel suvel neil toolidel istudes, olles rongijaama ruumides abis korraldamas lavastust “Aleksei Karenin”, jäi mõttesse kummitama nende ruumide võimalused ja soov, miskit ise seal korraldada. Uitmõttest ning algselt võimatuna näivast (ulmelise mõttena siiani) ideest sündiski “Tapa rongijaama elluärkamine”.

Betty Abel

näituse koordinaator

Mulle on rongijaam alati müstilise ja prominentsena tundunud ning väiksena sain tänu vanaisale sinna sisse ka kiigata. Olen kuulnud, et rongijaamast sai parimaid pirukaid ja inimesi oli kui sipelgaid. Vanaema jutustas ka, et ühed parimad külapeod toimusid just seal rongijaamas.

Kelly Vildek

orienteerimise korraldaja

Mäletan rongijaama täpselt sellisena nagu ta praegu on: räämas ning millegi uue ootuses. Ainukesed mälestused on jutud vanematelt ning vanaemalt, kes terve elu Tapal on elanud ja raudteel töötanud.

Kristel Külmallik

sponsorlus

Ma mäletan,et kui väike olin, siis oli raudteejaama juures ka purskkaev. See küll ei töötanud enam, kuid see tundus kuidagi väga lahe asi ja seda vaadates ma alati lootsin, et ehk kunagi sealt veel vett purskama hakkab. Kuid siis lammutati see täitsa maha. Raudteejaama hoonet vaadates loodan, et vähemalt selle maja kunagi taastatakse.

Perit Võlli

kõrvalprogrammi koordinaator

"Mul on mõnesmõttes kahju, et ma olen nii hilja sündinud ja mul pole olnud võimalust selles võimsas vaksalis rongi oodata. Aga olen siiski õnneseen, sest oma eelmise suve veetsin olles abiks suvelavastusel "Aleksei Karenin" ja ma näen seda hoonet iga päev oma koduaknast. Selles majas on müstilisust ja maagiat."

Mai Kroonmäe

programm

Kui R.A.A.A.M.-i teatrietendusi, "Detsembrikuumuse" filmivõtteid jms erandlikke sündmusi mitte arvesse võtta, mäletan mina vaksalit ainult õnnetult seisvana. Aga vanadelt piltidelt olen ikka vaadanud, et küll oli hoone, elu täis ja puha. Lausa veider mõelda, mis seal hoones kõik kunagi toimunud on ja kes sealt läbi käinud ja mööda sõitnud. Väike fun fact ajaloohuvilistele ka: Vaksalil on olnud sildid "Taps", "Тапа" ja "Tapa".

Marie- Johanna Kippar

press ja turundus

Väiksena mõtlesin alati, milline jaamahoone seest välja näeb ja unistasin alati sinna sisse minemisest. Seoses seal etenduvate teatritega õnnestuski mul vanemana seal hoones ringi kolada. Siis mõistsin, et auväärt jaamahoone vajab kindlasti teisiti kohtlemist ja nüüd on mu järgmiseks unistuseks see, et tulevikus saaksin kodukohast minnes rongi oodata nagu vanasti- Vaksalis.

Agneliis Pilt

projektijuhi abi

Mul otsest mälestust rongijaamast pole, kuid mäletan üsna hästi purskkaevu kohta jaamahoone kõrval ning seda kui käisin vanaemaga jaama ümbruses jalutamas ja ta rääkis mulle jutte sellest, kuidas jaamas elu käis kui mu ema veel väike oli ja mis seal kusagil asus. Neid jutte kuuldes mõtlesin, kui kahju on see, et tänapäeval seisab meie jaamahoone tühjana.

Helen Marts

disain ja kujundus

Vaatamata sellele, et minu mälestustes hõõgub vaid üks kaduv mälupilt Tapa raudteejaama ootesaali külastusest oma elu esimese rongisõidu eel, olen põlise Tapakana alati jaamahoonet justkui kodu sümboliks pidanud. Just see aukartust äratav, kuid kahjuks aeglaselt hääbuv Tapa jaamahoone on see, mida sünnikodu külastama minnes esimesena rongiaknast heldinult imetlema jään. Loodan, et kunagi tuleb päev, mil õhtupimeduses rööpaid mööda Tapa poole vuhisedes hämara jaama asemel hoopis juba kaugelt kutsuvaid hubaselt helendavaid aknaid näen...

Egert Piksar

veebidisain ja koduleht

Mina käisin seal esimest korda salaja poistega läbi vana õhušahti või tagavaraväljapääsu kaudu, kust sai siis maa alt rongijaama sisse. See tundus väga õudne koht olevat, kus polnud kunagi keegi käinud. Ju siis oli nii hirmus, et peale esimest korda käimist jäi see ka viimaseks.

TOP